Bergama Cam Balkon

Bergama  Cam balkon, günümüzde oldukça fazla tercih edilen ve balkonların mevsim şartlarına göre korunmasını sağlayan bir sistem türüdür. Mevsim şartlarına bağlı olarak rüzgarlı, karlı ve yağmurlu havalarda camları kapatarak balkonun temiz ve korunaklı kalmasını sağlar. Balkonda kullanılan eşyaların zarar görmesini engeller. Böylelikle cam balkon sistemi daha konforlu, temiz ve geniş bir yaşam alanı vadeder. Cam balkonun başka bir diğer önemli avantajı ise sese karşı korunaklı olmasıdır. Dışarıdan gelen sesi oldukça aza indirir.

Böylelikle size koruma bariyer etkisi oluşturur. Tüm işlevselliğinin yanı sıra cam balkon görsel açıdan da estetik bir ortam yaratmanıza imkan sunar. Bu kadar işlevsel ve avantajlı olduğu için siz de evinize, ofisinize ya da yaşadığınız yaşam alanlarınıza cam balkon yaptırabilirsiniz. Böylelikle tüm mevsim şartlarında korunaklı bir alan elde edebilirsiniz. Cam balkon yaptırırken dikkat edilmesi gereken belirli başlı hususlar bulun. Cam balkon sisteminin firmamız gibi işinde tecrübeli ve başarılı bir firma tarafından yapılması oldukça önemlidir. Siz de yaşam alanınız için konfor ve garanti elde etmek isterseniz o zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon modeli günümüzde en çok talep gören ve tercih edilen bir sistemdir. Birbirinden çok avantaj sunan ürünlerden bir tanesidir. Binalara kattığı estetik görünümünden ziyade ısı tasarrufu sağladığı için de çok fazla tercih ediliyor. Hem sürgülü hem de katlanabilir olarak çeşitleri vardır. Kişilerin kullanım tercihine ve maddi durumuna göre bir model tercih etmesi mümkündür. Genellikle katlanır cam balkon sistemi dairelerde, villalarda, konutlarda ve ofislerde tercih edilip kullanır.

Cam Balkonun Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Cam kullanımı kolay ve rahat olduğu için günümüzde çok fazla talep görür. Kullanıcılarına hem ekstra bir alan hem de temiz bir balkon imkanı sunar. Bu nedenle depo gibi kullanılması da mümkündür. Tüm mevsim şartlarında kişilere ayrı bir konfor sunar. Cam balkonun avantajları ise şu şekildedir;

 • Cam balkon, yaz ve kış mevsimi olarak her şekilde kişilere kullanım kolaylığı sunar.
 • Soğuk hava şartlarına karşı dayanıklı olan cam balkon sistemleri, bulunan bölgeyi çepeçevre sararak çocuk düşük sıcaklık değerinde kullanım kolaylığı sunar.
 • Isı camlı cam balkon sistemi, kimyasal yapıya sahip olduğu için kullanılan alanı dışarıdan görünmeyecek şekilde absorbe eder. Böylelikle kişilere daha rahat bir kullanım imkanı sunar.
 • Sürgülü cam sistem modeli genellikle yapıların dışarıyla olan etkileşimini bozmayacak bir mimari tasarıma sahiptir.
 • Cam balkon sistemlerinin temizliği de oldukça kolaydır.
 • Estetik ve işlevsel özelliklerinin yanı sıra otomatik cam balkon sistemleri, güvenlik standartlarını artıracak bir özelliğe de sahiptir. Bu yüzden kişilere güven, konfor ve rahat bir kullanım imkanı sunar.

Isıcamlı Balkon Sistemleri

Isıcamlı balkon sistemleri, günümüzün ihtiyaçları doğrultusunda oldukça özel olarak tasarlanan, yüksek kalite ve minimum ısı geçirgenliği özelliğine sahip olan bir cam balkon sistemi ürünüdür. Cam balkon sistemi 4 noktada ısı bariyeri sağladığı için minimum bir ısı kaybı sağlar. Kullanım şekli klasik cam balkonlar ile aynı olup çok kolay bir sistemdir. Balkonunu evin içerisine dahil etmek isteyen kişiler için son derece uygun bir üründür. Aynı zamanda kış bahçesi amacı için de kullanılan bir sistemdir. Ev, iş yeri ve kafe gibi yerlerin kapatılarak ısıtılmasını son derece kolay bir hale getirmektedir. Bunun için yaz ve kış hiç fark etmeksizin her mevsim rahat ve konforlu bir kullanım imkânı sunar.

İyi Bir Cam Balkon Nasıl Olmalıdır?

 • Tekerleklerin paslanmaz bir yapıya sahip olması gerekli.
 • Tekerleklerin rulman olması önemlidir.
 • Kullanılacak olan sistemde kesinlikle ayar ve perde sisteminin olması lazım.
 • Temperli camlar tercih sebebi olmalıdır.
 • Uzman ekiplerin takması gerekir.
 • PVC sisteminde kullanılacak olan aksesuarların kaliteli olması gerekir.
 • Alüminyum et kalınlığının 2 mm ve üzeri olması lazımdır.

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cam balkon Yaptırırken kişilerin dikkat etmesi gereken belirli başlı hususlar vardır. Özellikle tercih edilen firma ve personellerin cam balkon konusunda deneyimli ve uzman olması önemlidir. Bunun için şu hususlar dikkate alınmalıdır;

 • Doğru firmanın seçilmesi gerekir.
 • Cam balkon kalınlığına dikkat edilmelidir.
 • Rulman sayısı önemlidir.
 • Paslanmaz olmasına dikkat edilmelidir
 • Kullanılacak olan malzeme kalitesine önem verilmelidir.

Cam balkon konusunda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.