Foça Cam Balkon Nedir?

Foça Cam balkon, hem açılıp hem de kapanabilen cam panellerin yer aldığı ve balkonun dört yanını kaplayan bir sistem türüdür. Cam balkon sistemi genel olarak alüminyum ve çelik profil malzemesi kullanılarak yapılır. Her evin mimari tarzına uyum sağlayan ve balkonları koruyan bu sistem açık ve ferah bir yaşam yeri oluşmasını sağlar. Cam balkonlarda kullanılan malzemenin ne kadar kaliteli olduğunun yanı sıra bu montajı yapacak kişinin de deneyimli olması bir hayli önemlidir. Her ne kadar malzeme ve ürün kalitesi 1. Sınıf olsa da yine de tercih ettiğiniz cam balkon sorun oluşturabilir. Bu duruma neden olan sebepler ise genellikle uygulama ve montaj hatasından kaynaklanır. Bu konuda firmamız size en kaliteli malzeme yapısını sunarken aynı zamanda uzman ve deneyimli montaj hizmeti de sunmaktadır. İşçilik kalitesine her zaman önem veren firmamız montajda hataya asla yer vermeyecek şekilde dikkat etmektedir. Bu yüzden gönül rahatlığı ile firmamız dan hizmet alabilirsiniz.

Cam Balkon Özellikleri Nelerdir?

Cam balkon sisteminin birçok özelliği bulunur. Bu özellikler ise şu şekildedir;

  • Çift rulman özelliğine sahiptir.
  • Cam kalınlığı 8mm’dir.
  • Hem motorlu hem de motorsuz özelliğe sahiptir.
  • Camlar Temperli cam özelliğine sahiptir.
  • Katlanır ve sürgülü özelliği bulunur.
  • Sistemde 8 adet rulman vardır.
  • Profil kalınlığı 4cm kadardır.
  • Alüminyum profiller 3.5 et kalınlığındadır.

Renk için elektrostatik toz boya kullanılır

Cam Balkonun Avantajları Nelerdir ?

Balkonun kapalı olması pek çok avantajı beraberinde getirir. Cam balkon sistemi en başta estetik bir görünüme sahip olduğu için kesinlikle binanın mimari yapısını bozmaz. Dayanıklı bir yapıda olduğu için sert hava koşullarında dahi oldukça kullanışlıdır. Ses ve yalıtım özelliğine sahip olduğu için kişilerin dışarıdan gelecek olan sese karşı rahatsız olmasını engeller. Cam balkon sisteminin hem bakımı hem de temizliği bir hayli kolaydır. Periyodik bakım için camların temizliğini yapmak ve gerekli yağlama işlemlerini yapmak yeterli olur. Cam balkonu kullanırken kullanım kılavuzunda yazan talimatlara göre kullanmak oldukça önemlidir.

Cam Balkon Ne Tür İmkanlar Sunar?

Foça Cam balkon, görünüm açısından oldukça modern ve şık bir görünüm sunar. Temiz ve şeffaf yapıya sahip olan cam paneller. Dışarısı ile bağlantılı olmanıza imkan tanır ve manzaranın tadını çıkarmanızı sağlar. Evinizin dış cephe kısmını güzel hale getirir ve estetik yönden değerli olmasını sağlar.

Cam balkon, hem sağlam hem de dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için oldukça uzun bir ömrü vardır. Malzeme yapısı alüminyum ya da çelik profiller olduğu için kaliteli cam malzeme ile üretilirler. Bu yüzden dört mevsim hava şartlarına karşı dayanıklıdır ve uzun süre kullanım sağlar.

Cam balkon, güneş, yağmur, rüzgar ve kar gibi tüm hava koşullarına karşı oldukça dirençlidir. Kaliteli cam malzemesi ve sızdırmazlık sistemleri ile balkonunuz kesinlikle dış etkenlere maruz kalmaz ve iç mekanın korunmasını sağlar.

Cam balkon, yüksek kaliteli cam paneller ile üretildiği için izolasyon sistemleri sayesinde hem ses hem de ısı yalıtımı imkanı sunar. Dışarıdaki gürültünün azalmasını kolaylaştırır ve iç ortamın sessiz ve daha huzurlu olmasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra cam balkon evin ısı dengesini korumaya yarar ve kış aylarında enerji tasarrufuna imkan verir.

Cam balkon, kişilerin kolay ve pratik şekilde açıp kapatacağı sistemler ile üretilir. Katlanır ya da sürme cam panelleri, istediğiniz her an açıp kapatabileceğiniz bir esneklik sağlar. Bu nedenle de balkonunuzu kendi tercihinize  göre gerek mevsimlere gerekse ihtiyaç. Durumunuza göre açıp kapatabilmenizi sağlar.

Cam balkon, ihtiyaç durumuna göre ve balkon boyutuna göre özel hale getirilebilir ve geniş bir yapıya sahip olabilir. İhtiyaç duyulduğu anda ek cam paneller ya da sistemler kolaylıkla eklenebilir. Böyle bir durumda balkonunuzun hem daha rahat hem de daha iyi kullanılmasını sağlar.

Cam Balkon Fiyatları Nedir?

Günümüzde birbirinden farklı çeşitlerde tasarlanıp üretilen cam balkon çeşidi vardır. Bu cam balkonlar gerek malzeme yapısı. Gerek modeli ve gerek kullanılacağı alanın boyutuna göre farklılık gösterir. Bu nedenle fiyat durumu da bu kriterlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak cam balkon  çeşitleri, fiyatları ve montajı için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.