Çandarli Cam Balkon

Genellikle en çok tercih edilen ve sevilen Çandarli cam balkon modeli ısıcamlı cam balkon modelidir. Hem yeni olması hem de özelliği olmasından dolayı çok avantajlıdır. Aynı zamanda ısı camlı oluşu artı bir avantaj sunar. Genel olarak en kullanışlı cam balkon ise düz, U ve L şeklinde olan balkonlara uygulanan cam balkondur. Böyle bir balkona bu sistem daha uygun olur. Oval veya şekilli bir balkona bu sistem uygulandığı zaman balkon camlarının biraz daha zor hareket etmesi mümkündür. Eğer ki eviniz için bir cam balkon tercih edecekseniz o zaman bu seçimi kesinlikle ısıcamlı cam balkondan yana kullanmalısınız. 8 mm tek camlı balkona göre maliyeti biraz daha fazla olabilir. Ancak bu üründen hiç pişman olmazsınız. Isıcamlı cam balkon kış aylarında terleme yapmaz, rüzgar sesinin azalmasını sağlar ve gürültü seslerinin daha az geçmesini sağlar.

Çandarlı Cam Balkon Seçenekleri Nelerdir?

Evinizin ya da iş yerinizin balkonunu veya terasını cam ile kapatmak istediğiniz zaman karşınıza iki çeşit cam seçeneği çıkacaktır. Bunların birisi katlanır cam balkon olurken diğeri ise sürgülü cam balkon sistemi olacaktır. Her ikisi de kullanım açısından estetik, kullanışlı ve fonksiyonel olsa da yine de ikisinin arasında farklı özellikleri ve avantajları vardır. İki cam balkon çeşidinin de kendisine göre özellikleri yer alır. Bunlardan kendi kullanım tarzınıza göre birini tercih etmeniz önemlidir. Cam balkon konusunda uzun süreden beri hizmet veren firmamız her zaman lider konumda yer almaktadır. Hangi cam balkon sisteminin sizin için uygun olacağına karar verirken, hem ihtiyacınızı hem de tercihlerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Eğer ki daha fazla ferahlık ve açıklık isterseniz o zaman tercihinizi sürgülü cam balkondan yana kullanmanız mümkündür. Fakat, balkonunuzun çok daha az yer kaplamasını ve daha iyi şekilde kullanılabilir alan oluşturmasını isterseniz, katlanır cam balkon sizin için daha iyi bir tercih olacaktır.

Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon modeli çerçeveli olan cam panellerin tek tek katlanıp açılıp kapanması sonucu çalışma sergiliyor. Bu katlanır cam balkon modeli, balkonunuzun tamamen açılmasını sağlar ve açıldığı zaman balkonda yer alan tüm eşyalarınızın, mobilyalarınızın ve çiçeklerinizin korunmasını sağlar. Aynı zamanda katlanır balkon  cam, kapatıldığı zaman da balkonunuzun yeterli ışık almasını sağlar.

Katlanır Cam Balkonun Sunduğu Başlıca Avantajlar Nelerdir ?

  • Balkonun her camını açarak açık havada daha ferah ve güzel zaman geçirmemize imkan sunar.
  • Mekanın güneş ışığı almasını sağlar.
  • Kolay açılıp kapanmasını sağlar.
  • Uzun ömürlü bir yapıya sahiptir.
  • Bakımı oldukça kolaydır.
  • Enerji tasarrufu sunar.

Çandarlı Sürgülü Cam Balkon

Çandarli Sürgülü cam balkon, cam panellerin bir ray aracılığı ile kaydırılarak açılıp kapanmasını sağlar. Sürgülü cam balkon modeli, genellikle balkonun yalnızca bir bölümünü kapatarak açık bir balkon havası oluşturmak için tercih edilip kullanılır. Günümüzde çok fazla tercih edilen bir modeldir.

Sürgülü Cam Balkonun Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

  • Sürgülü cam balkon yer tasarrufu sağlar. Çünkü açıldığı zaman raya birikir.
  • Balkonunuza modern bir görünüm katar.
  • Daha az bir hava akışı imkanı sunar. Bu yüzden de kış aylarında iyi bir ısı yalıtımı olur.
  • Küçük çocuklu ve evcil hayvanlı evlerin en büyük güvencesidir. Çünkü açılan cam panellerinin sayısını kontrol etmek mümkündür.

Hangi Cam Balkon Tercih Edilmeli ?

Sürgülü cam balkon mu yoksa katlanır cam balkon mu? Hangi modeli tercih etmek isterseniz ona göre bir kaç ayrıntıya dikkat edebilirsiniz. Özellikle balkonun ne derece sıklıkla kullanıldığına, alanın büyüklüğüne ve cam balkon m2 fiyatı gibi faktörlerine dikkat edilmesi önemli detaylar. Tüm bunların yanı sıra hangi modeli tercih ederseniz edin cam balkon üretici firması ve kurulum ekibi de çok önemli etkendir. Cam balkon modelleri arasından en kullanışlı modeli seçmek için firmamız ile görüşme sağlayabilirsiniz. Sürgülü cam balkon sisteminin avantajı temizlik konusunda daha fazla kolaylık sağlıyor olmasıdır. Katlanır cam balkonların camını silerken zorluk çekmeniz oldukça büyüktür. Çünkü bu camlar katlandığın zaman birbirinin üzerine gelir. Ancak aynı şey sürgülü cam için geçerli değildir. Çünkü sürgülü cam sistemi ray üzerinde teker teker kaydırıldığı için temizlik işlemi pratik ve daha kolay şekilde hallolur. Bunun için firmamızdan güvenle hizmet alabilirsiniz.